Kradł drewno. Zatrzymał go pracownik służby leśnej!

W sobotni poranek dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację o kradzieży drewna z lasu w okolicach Obry. O zdarzeniu poinformował pracownik służby leśnej, który ujął na gorącym uczynku sprawcę kradzieży. Mężczyzna, jak się okazało nie miał też przy sobie prawa jazdy

22.08.2020 r. ok.godz. 09:00 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o kradzieży drewna z kompleksu leśnego niedaleko Obry. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął na gorącym uczynku nieznanego mu mężczyznę, a następnie uniemożliwił ewentualną ucieczkę z miejsca kradzieży. 

We wskazany rejon skierowano policjantów Wydziału Prewencji. Mundurowi po przybyciu na miejsce wylegitymowali amatora cudzej własności, ustalając w ten sposób, że jest to 40-letni mieszkaniec Świętna. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, co zaskutkowało ukaraniem mężczyzny stuzłotowym mandatem.

Drewno, jakie mężczyzna zdołał załadować na swój samochód zostało rozładowane, a mężczyzna przekazany obecnym na miejscu funkcjonariuszom Straży Leśnej, którzy wszczęli w tej sprawie postępowanie w sprawie popełnionego wykroczenia. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 5000 złotych.

Źródło: KPP Wolsztyn