KOPANICA/WIELKA WIEŚ – Skoda uderzyła w dwa drzewa i dachowała! 3 osoby, w tym dwójka dzieci w szpitalu!

We wtorek, około godziny 15:45 wolsztyńskie służby dostały informację o dachowaniu samochodu osobowego na DK32 w miejscowości Wielka Wieś(gm. Siedlec).

Do akcji niezwłocznie skierowano policjantów z Posterunku Policji w Siedlcu, WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „S” oraz 2 zastępy z JRG Wolsztyn i jeden z OSP Siedlec.
Funkcjonariusze, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli je oraz dokonali rozpoznania. Kilka minut później na miejsce dotarła karetka pogotowia. Jak się okazało, na miejscu znajduje się kierowca samochodu który dachował. Pozostali pasażerowie- jedna osoba dorosła oraz dwójka dzieci znajdują się w pobliskim domu. Ratownicy medyczni wraz z lekarzem udali się pod adres wskazany przez osoby znajdujące się na miejscu zdarzenia. Po przebadaniu poszkodowanych lekarz zadecydował o transporcie ich do wolsztyńskiego szpitala. Strażacy którzy zjawili się na miejscu wrócili do bazy po około 10 minutach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie prowadzący na miejscu oględziny ustalili, iż 41-letni kierowca powiatu wolsztyńskiego na łuku drogi wpadł w poślizg, wypadł z drogi, a następnie dachował uderzając w dwa drzewa. Samochód zatrzymał się na dachu, szczęśliwie uszkodzenia okazały się na tyle lekkie, iż możliwa była samodzielna ewakuacja osób poszkodowanych.

Na pochwałę zasługują okoliczni mieszkańcy, którzy słysząc huk natychmiast ruszyli pomóc osobom poszkodowanym.
Niestety, z powodu zgłoszenia zdarzenia na numer alarmowy 112 służby miały problem z odnalezieniem dokładnego miejsca. Pierwsza informacja która dotarła, mówiła o zdarzeniu na drodze Żodyń- Powodowo.