Kolizyjny czwartek w powiecie Wolsztyńskim!

Czwartek, 15 lipca zapisał się w policyjnych statystykach, jako dzień pod znakiem zdarzeń drogowych. Tego dnia policjanci trzykrotnie kierowani byli na miejsca kolizji. W każdym z przypadków sprawcy ukarani zostali mandatami. Szczęśliwie nikt z uczestników tych zdarzeń nie został poważnie ranny.

Do pierwszego zdarzenia doszło ok.godz. 15:00 na drodze nr 305 w Berzynie. Tu kierująca Citroenem C2 mieszkanka Kalisza w następstwie niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył Opla Meriva, którym poruszała się mieszkanka Solca. Efektem stłuczki było uderzenie Opla w kolejne auto – Audi Q5, kierowane przez mieszkankę Starego Widzimia. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, że jego uczestniczki były trzeźwe i nie odniosły poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kaliszanka ukarana została mandatem w wysokości 400 złotych.

foto: OSP Bucz

Kolejne zdarzenie odnotowano kilka minut po godzinie 20:00 na ul. Kasztanowej w Buczu. Kierująca Audi A3 mieszkanka Śmigla z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Kościanie. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili, że kobieta była trzeźwa. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego ustalane będą okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Około godziny 22:00 na drodze krajowej nr 32 w rejonie stacji paliw Orlen kierujący BMW 29-letni mieszkaniec Rakoniewic nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. Policjanci skierowani na miejsce ukarali mężczyznę 300-złotowym mandatem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków drogowych. Istotnym elementem decydującym o bezpieczeństwie na drodze jest również zachowanie odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu. Spełniając te warunki każdy kierowca znacząco zminimalizuje ryzyko uczestnictwa w wypadku lub kolizji.

Źródło: KPP Wolsztyn