Kolejny tragiczny wypadek w Wolsztynie! Nie żyje 64-letnia kobieta potrącona przez 18-latka!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowe popołudnie w Wolsztynie na ulicy Dąbrowskiego. 64-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez młodego kierowcę.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 w czwartek 30 grudnia 2021 roku, na ulicy Dąbrowskiego w Wolsztynie. 64-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych gdy została potrącona przez Volkswagena Sharana kierowanego przez 18-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego.

Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała oraz wstrząśnienia mózgu. Przybyły na miejsce Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego w celu stabilizacji poszkodowanej musiał wykorzystać wiele leków znajdujących się na wyposażeniu karetki. Ratownicy zadecydowali o koniecznym transporcie kobiety do wolsztyńskiego szpitala, gdzie przeszła pilną operację.

Niestety, jak poinformował nas aspirant sztabowy Artur Lorenz, kobieta zmarła w wolsztyńskim szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń.

Na chwilę obecną wiadomo, iż 18-latek prowadzący VW Sharana był trzeźwy. Postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzi KPP Wolsztyn. Ciało kobiety zostało przekazane do badań sekcyjnych.