Kolejne zdarzenie obok cmentarza. Kierująca Golfem wjechała na skrzyżowanie na czerwonym!

29 stycznia br., około godziny 14:00 doszło do kolizji z udziałem Volkswagena Golfa oraz Toyoty Corolli. Zdarzenie miało miejsce w ciągu Drogi Krajowej nr 32 oraz ul. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków z JRG Wolsztyn, policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Wolsztyn oraz ZRM P z Wolsztyna. Dodatkowo na miejsce przybyli dowódca wraz z zastępcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie.

Jak informuje rzecznik prasowy wolsztyńskich policjantów- asp. sztab. Wojciech Adamczyk, kierująca VW Golfem, 31 letnia mieszkanka Powodowa (gm. Wolsztyn), jadąc Drogą Krajową wjechała na skrzyżowanie z ulicą Powstańców Wlkp., podczas nadawania sygnału czerwonego na sygnalizacji świetlnej dla swojego kierunku ruchu. W wyniku tych czynności, kierująca doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Toyota Corolla, który wjeżdżał na krzyżówkę od strony ul. Powstańców.

Kierujący Toyotą 61-latek, doznał on ogólnych potłuczeń. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawcą kolizji została wskazana kierująca Golfem 31-latka, która została ukarana mandatem karnym w wysokości 400zł.