Kierujący ciężarowym MANem miał ponad 0.5 promila w wydychanym powietrzu!

W piątek 23 sierpnia, policjanci wolsztyńskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań pod kryptonimem „Trzeźwość” skontrolowano niemal 350 kierowców, z których jeden zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. Działania prowadzone będą do soboty.

23.08.2019 r. od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się cykliczna akcja policjantów drogówki pod kryptonimem „Trzeźwość”. Policjantów kontrolujących stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego spotkać można było na drodze krajowej nr 32 przebiegającej przez teren całego powiatu, jak również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu.

W pierwszej fazie działań prowadzonych od godziny 06:00 do 14:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość 340 kierujących pojazdami.

Spośród skontrolowanych tego dnia kierowców 1 zdecydował się na jazdę „na podwójnym gazie”. Był to kierowca ciężarowego MAN-a z naczepą, którego policjanci zatrzymali do kontroli w Gościeszynie. Mężczyzna, jak okazało się po przeprowadzonym badaniu znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym przez niego powietrzu znajdowało się 0,26 mg/l alkoholu (0,54 promila).

Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę, zatrzymali też dokument uprawniający go do kierowania pojazdami.  Policjanci eliminując z ruchu pojazd o tak dużych gabarytach prawdopodobnie zapobiegli tragedii, do której mógł doprowadzić skrajnie nieodpowiedzialny kierowca.

Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn