Kierował TIRem, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie!

Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca ciężarowego Volvo miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy dzięki zgłoszeniu przekazanemu za pośrednictwem numeru alarmowego 997. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

26.08.2018 r. kilka minut po godzinie piątej rano dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące kierującego ciężarowym Volvo z naczepą, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że auto znajduje się w rejonie Niałka Wielkiego i przemieszcza się w kierunku Wolsztyna.

Na drogę, którą poruszał się pojazd skierowano policjantów Wydziału Prewencji. Mundurowi już po chwili zauważyli jadący w ich kierunku samochód, potwierdzili też, że kierujący ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Już pierwszy kontakt z mężczyzną, którym okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w znacznym stopniu uprawdopodobnił to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie alkotestem, które wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się 2, 73 promila alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a auto zostało odholowane na parking. Dzięki zgłoszeniu, w następstwie którego mężczyzna został zatrzymany do kontroli, policjanci mogli podjąć działania, które zapobiegły możliwej w tych okolicznościach tragedii.

Karą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest nawet dwuletnie więzienie.

Źródło: KPP Wolsztyn