Kierował pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany przez policjantów!

Funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu podczas służby pełnionej w ubiegły wtorek na terenie Moch zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem mężczyznę. Nerwowe zachowanie kierowcy podczas policyjnej interwencji skłoniło mundurowych do zbadania go pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie. Niestety wątpliwości, co do stanu kierowcy potwierdziły się. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy i zatrzymano mu dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

25.10.2022 r. ok.godz. 20:00 na ul. Szkolnej w Mochach policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fordem Mondeo 34-letniego mieszkańca tej miejscowości. Podczas rozmowy z kontrolowanym kierowcą policjanci zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Ponieważ kontrola nie wskazywała na uchybienia dotyczące pojazdu, jak i samego kierowcy oraz jego dokumentów policjanci postanowili sprawdzić, czy stan psychofizyczny mężczyzny pozwala na kierowanie pojazdem mechanicznym.

Trzydziestoczterolatek zapytany o wcześniejsze spożywanie alkoholu lub podobnie działającego środka przyznał, że kilka dni wcześniej miał kontakt z dopalaczami. W tej sytuacji mundurowi doprowadzili mężczyznę do wolsztyńskiego szpitala, gdzie poddano go badaniu. Niestety badanie potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się metamfetamina. Konieczne w tej sytuacji okazało się pobranie do badań krwi w celu ustalenia stężenia substancji psychoaktywnej.

Auto, którym poruszał się mieszkaniec Moch zostało przeszukane przez mundurowych, którzy znaleźli w jego wnętrzu trzy woreczki strunowe z zawartością białych kryształów. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali do badań.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn