Jeden pijany, drugi poszukiwany. Agresywny 21-latek biegał z pałką teleskopową!

Do groźnej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór na ulicy Słowackiego/Konopnickiej w Wolsztynie. 21-letni mężczyzna przy użyciu pałki teleskopowej uszkodził zaparkowany samochód. Następnie groził mieszkańcowi osiedla który wyszedł na spacer z dzieckiem. Do akcji zadysponowane zostały 3 patrole policji.

Mężczyzna, który gonił mieszkańców osiedla z pałką teleskopową w ręce zbiegł z miejsca zdarzenia. Po przybyciu pierwszego radiowozu, policjanci otrzymali dokładny rysopis podejrzanego. Funkcjonariusze z uwagi na powagę sytuacji zdecydowali o ubraniu kamizelek kuloodpornych. Na miejscu zjawili się kolejni mundurowi którzy wspólnie z pierwszą załogą rozpoczęli patrolowanie pobliskich ulic. Do akcji włączyły się również osoby cywilne, które po zlokalizowaniu podejrzanego na bieżąco przekazywały informacje do dyżurnego policji.

Chwilę później doszło do kolejnej groźnej sytuacji. 21-latek szedł środkiem ulicy nie zważając na jadące samochody. Po chwili, z niewiadomych przyczyn, znajdując się na ulicy Przemysłowej ruszył w kierunku DK32. Trzymając w ręku pałkę teleskopową przebiegł przed samochodem ciężarowym.
Kilka minut później agresor zaczął wyzywać przypadkowe osoby jak i również zmierzał w ich stronę. Gdy na miejsce podjechały załogi policji, 21-latek rozpoczął po raz kolejny przebiegając m.in. przez DK32.
Po kilkudziesięciosekundowym pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i zakuty w kajdanki.

Po przewiezieniu podejrzanego na komendę policji okazało się, iż w jego organizmie znajduje się 0,75 mg/l alkoholu. Wartość ta wzrastała, co oznaczało, iż 21-latek przed zatrzymaniem spożywał alkohol. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, mieszkaniec Wolsztyna noc spędził na izbie wytrzeźwień w Raculi.

Po kilkunastu minutach na dworcu PKP udało się zatrzymać 42-latka który był zamieszany w całą akcję. Jak się okazało, mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego jest poszukiwany przez Sąd w Nowym Tomyślu z uwagi na kradzieże które popełnił. Mężczyzna został osadzony w Punkcie Dla Osób Zatrzymanych.

42-latkiem zajmie się sąd, natomiast 21-latkiem zajmą się policyjni śledczy,