Jechał za szybko przez co uderzył w ogrodzenie kościoła

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych połączone z chwilą nieuwagi wystarczyły dziś rano, by kierujący Skodą mężczyzna uderzył w ogrodzenie kościoła w Gościeszynie. Kierujący był trzeźwy, nie odniósł też poważniejszych obrażeń. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali go dwustuzłotowym mandatem.

05.03.2020 r. kilkanaście minut po godzinie siódmej rano dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Gościeszynie. Na podstawie przekazanej informacji ustalono, że jej uczestnikiem jest kierujący Skodą Fabia mężczyzna, który na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 31-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyzna w następstwie niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie miejscowego kościoła.  

Skutkiem tego było uszkodzenie ogrodzenia oraz pojazdu. Kierujący szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem w wysokości 200 złotych.

Policjanci apelują do kierujących pojazdami, by dbając o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu zawsze dostosowywali prędkość jazdy do warunków drogowych i atmosferycznych.

Źródło: KPP Wolsztyn