Jechał za szybko. Na zakręcie uderzył w ciężarówkę!

W czwartkowy poranek, 2 lipca br., około godziny 6:40, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał formatkę z WCPR o kolizji dwóch pojazdów za miejscowością Świętno (kierunek Nowa Sól). Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, 1 zastęp z OSP Świętno oraz patrol z KPP w Wolsztynie.

Po przybyciu na miejsce strażaków ze Świętna, okazało się, iż kierujący pojazdem marki BMW wpadł w poślizg, zderzył się z samochodem ciężarowym MAN a następnie wypadł z Drogi Wojewódzkiej Nr 315, która na czas prowadzonych działań była częściowo zablokowana. Wszystkie 3 osoby biorące udział w zdarzeniu przebywały poza pojazdami. Osoby znajdujące się w samochodzie osobowym odmówiły udzielenia pomocy medycznej, a kierowca ciężarówki jej nie wymagał.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora z osobówki oraz neutralizacji plam płynu chłodniczego oraz oleju przy pomocy sorbentu.

Policjanci ustalili, że kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków pogodowych panujących na drodze, w wyniku czego doprowadził do kolizji. Obaj kierujący byli trzeźwi oraz nie doznali obrażeń ciała.

Za spowodowanie kolizji kierowca BMW ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Autor: MM
fot: OSP Świętno