Jak sfinansować zakup nieruchomości w Wolsztynie?

Artykuł sponsorowany

Planujesz budowę domu lub zakup mieszkania czy działki? To duża inwestycja, więc warto zastanowić nad sposobem sfinansowania jej. Niewiele jest osób, które mogą pozwolić sobie na nabycie nieruchomości za zaoszczędzone środki. Dowiedz się, jakie kredyty umożliwiają zakup mieszkania lub domu.

Sposoby na sfinansowanie zakupu nieruchomości

Najczęściej zakup nieruchomości jest finansowany przy wykorzystaniu kredytów bankowych. W zależności od wartości domu czy mieszkania, konsument może skorzystać z dwóch możliwości.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może być wzięty na dowolny cel. Istnieją oferty bankowe, które pozwalają na zaciągnięcie zobowiązania nawet o wartości 200 tysięcy złotych. To odpowiednie rozwiązanie, gdy na nieruchomości nie można ustanowić hipoteki lub kiedy kredytobiorca nie ma wkładu własnego. Przy staraniu się o takie finansowanie formalności są łatwiejsze. Należy jednak wiedzieć, że oprocentowanie przy takiej pożyczce jest znacznie wyższe niż przy zobowiązaniu celowym na zakup domu. Ponadto okres kredytowania jest krótszy, bo wynosi zwykle 12 lat. Dlatego należy nastawić się na wyższe koszty pożyczki.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest przeznaczony na konkretny cel. Może to być zakup nieruchomości, gruntu lub budowa domu. Okres spłaty przy nim może wynosić nawet do 35 lat, a sama wartość zobowiązania jest zależna od zdolności kredytowej. Wymagany jest także wkład własny lub zabezpieczenie w formie innych nieruchomości. Taka pożyczka charakteryzuje się niższym oprocentowaniem niż kredyty gotówkowe. Dlatego często jest to preferowany sposób finansowania zakupu nieruchomości.

Warto poszukać ofert na kredyt hipoteczny przez internet. Dzięki temu w zaciszu swojego domu możesz sprawdzić propozycje od kilku najpopularniejszych banków. Ponadto dowiesz się, jakie mają wymagania, aby przyznać pożyczkę.

Wybór odpowiedniego sposobu finansowania w dużej mierze zależy od wartości nieruchomości, zdolności kredytowej i uzbieranego wkładu własnego. Osoby, które chcą kupić działkę lub małe mieszkanie, a nie mają oszczędności, skorzystają na pożyczce gotówkowej. Jeśli jednak uzbierałeś wkład własny, lepszym wyborem będzie kredyt hipoteczny.

Kredyt pod hipotekę – ciekawa alternatywa dla innych pożyczek

Dla osób, które już mają nieruchomość, istnieje ciekawa alternatywa dla pożyczek celowych i gotówkowych. Kredyt pod hipotekę polega na możliwości zaciągnięcia zobowiązania z zabezpieczeniem w postaci już posiadanego mieszkania lub domu. Środki uzyskane w ten sposób pożyczkobiorca ma prawo rozdysponować na dowolny cel, poza takim związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Taki kredyt charakteryzuje się niższym oprocentowaniem niż zwykłe pożyczki gotówkowe, a do tego nie wymaga wkładu własnego. W zależności od oferty, czas spłaty będzie wynosić nawet do 25 lat. Natomiast należy mieć na uwadze, że bank udzieli finansowania maksymalnie do 80% wartości zastawionej nieruchomości. To jednak ciekawa alternatywa dla osób, które już mają mieszkanie i chcą uzyskać środki na zakup kolejnego.