Groźne dachowanie w Karpicku! 23-latek zabrany do szpitala!

W środę, 25 grudnia br., około godziny 15:45 do wolsztyńskich służb dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym między Nowymi Tłokami, a Barłożnią. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów WRD z KPP Wolsztyn oraz ZRM „P”.

Z uwagi na nieprecyzyjnie podane miejsce zdarzenia, ratownicy medyczni nie mogli zlokalizować wypadku. Wiedząc, że osoby w stresie mylą adresy oraz to, że zgłoszenie zostało przyjęte przez WCPR(112), załoga karetki postanowiła sprawdzić drogę wojewódzką numer 305. W międzyczasie, kolejne zgłoszenie odebrali strażacy z Wolsztyna, tym razem z precyzyjnie podaną lokalizacją.

Ratownicy medyczni po dotarciu na miejsce zastali rozbitego Fiata Uno blokującego jeden pas ruchu, w jego pobliżu chodził 23-letni kierowca samochodu(informacja co do wieku i miejsca zameldowania została ustalona przez portal wolsztyn.naszemiasto). Mężczyzna początkowo odmawiał udzielenia pomocy, jednak załoga karetki widząc skalę zniszczeń samochodu postanowiła nakłonić mężczyznę na badania w karetce. W trakcie czynności podjętych przez ZRM okazało się, iż 23-latek musi zostać przewieziony do wolsztyńskiego szpitala na dalsze badania.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w pojeździe oraz uprzątnięcie drogi.
Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, 23-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i dachował. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.