Groził rodzicom śmiercią. Został aresztowany, grozi mu 5 lat więzienia!

Dziś – w poniedziałek 23 grudnia – Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego mieszkańca Solca, który groził swoim rodzicom pozbawieniem życia. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

23.12.2019 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 27-letniego mieszkańca Solca zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją interwencji podjętej w miniony piątek przez policjantów Wydziału Prewencji KPP w Wolsztynie, do których z prośbą o ratunek zgłosiła się matka mężczyzny.

Jak wynikało ze zgłoszenia, jej syn wszczął awanturę, w trakcie której groził pozbawieniem życia jej mężowi. Kobieta zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Mundurowi udali się pod wskazany adres, zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że do awantur pomiędzy mężczyzną i jego rodzicami, a także żoną dochodziło już wcześniej, czego efektem był dozór policji oraz sądowy zakaz zbliżania się do nich. Awantury, podczas których dochodziło do wypowiadania gróźb karalnych, poniżania, zakłócania spoczynku nocnego i uporczywego nękania kończyły się interwencjami policji.

Dziś – 23 grudnia – mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się oraz wypowiadania gróźb karalnych których konsekwencją może być pozbawienie wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn