GRODZISK WIELKOPOLSKI – Wąż na klatce schodowej! Spanikowani mieszkańcy wezwali strażaków!

W czwartek 9 sierpnia KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim odebrało zgłoszenie od zaniepokojonego lokatora kamienicy na starym rynku.

Według osoby zgłaszającej po klatce schodowej pełza wąż sporych rozmiarów. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z JRG Grodzisk Wielkopolski. Strażacy, którzy przybyli pod wskazany adres potwierdzili nietypowe zgłoszenie, jak się okazało był to zaskroniec zwyczajny. Prawdopodobnie zwierzę schroniło się w budynku przed panującymi upałami. Funkcjonariusze umieścili niechcianego gościa w specjalnym pojemniku, a następnie przetransportowali gada do lasu za miastem, przywracając mu wolność w jego naturalnym środowisku.

Warto zaznaczyć, że zaskroniec zwyczajny to gatunek niejadowitego węża z rodziny połozowatych. Atakuje tylko w sytuacji zagrożenia wypuszczając przy tym nieprzyjemnie pachnąca ciecz. Może także wydawać z siebie dość głośny syk w celu odstraszenia potencjalnego napastnika. Zaskroniec posiada na głowie dwie charakterystyczne plamki koloru żółtego.

 

zdjęcie: KP PSP Grodzisk