GRODZISK WIELKOPOLSKI – Potrącenie 2 dzieci na chodniku koło szkoły. Sprawcą 73-latek.

Przy ulicy 3 Maja w Grodzisku Wielkopolskim doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszych i pojazdu osobowego. Kierujący samochodem osobowym chcąc uniknąć najechania na tył stojącego przed nim pojazdu podjął manewr obronny i zjechał na prawy chodnik. Będąc na chodniku doprowadził do potrącenia dwóch nieletnich dziewczynek oraz uderzenia w przydrożny słup oświetleniowy. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna z poszkodowanych dziewczynek trafiła do szpitala ze złamaną nogą, druga natomiast doznała jedynie ogólnych potłuczeń ciała. Sprawca wypadku był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury.

1 marca br. około godz.: 8:50 przy ulicy 3 Maja w Grodzisku Wielkopolskim doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem 73-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego jadąc od strony ulicy Kolejowej wjeżdżając w ulice 3 Maja najprawdopodobniej nie chcąc uderzać w stojący przed nim pojazd podjął manewr obronny i zjechał na prawy chodnik. Znajdując się na chodniku doprowadził do potrącenia dwóch nieletnich dziewczynek, a następnie wjechał w słup oświetleniowy. Świadkami tego zdarzenia byli dwaj policjanci patrolujący miasto, którzy natychmiast udzielili pomocy poszkodowanym dziewczynkom.

Sprawca wypadku był trzeźwy. Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że jedna z dziewczynek z podejrzeniem złamania lewej nogi w podudziu zostanie przetransportowana do szpitala dziecięcego w Poznaniu. U drugiej dziewczynki stwierdzono ogólne potłuczenia ciała.

Policjanci, kierującemu samochodem osobowym marki Toyota, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez grodziskich policjantów pod nadzorem Prokuratury.

Źródło KPP Grodzisk Wielkopolski