GRĄBLEWO – POLICJANT UGODZONY NOŻEM PODCZAS INTERWENCJI DOMOWEJ!

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wlkp. prowadzi postępowanie w sprawie ugodzenia nożem funkcjonariusza Policji z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp., podczas pełnienia przez wyżej wymienionego obowiązków służbowych.

W dniu 01 lipca 2018r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp., na polecenie dyżurnego, pojechali podjąć czynności interwencyjne w związku ze zgłoszoną awanturą domową w miejscowości Grąblewo gm. Grodzisk Wlkp., wszczętą przez Marka K. będącego pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce, jeden z funkcjonariuszy wszedł do mieszkania, z którego dochodziły odgłosy awanturującego się mężczyzny i został ugodzony przez napastnika nożem w brzuch. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano zespół pogotowia ratunkowego i policjant został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Ustalono, że Marek K. będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę w domu zajmowanym przez jego rodzinę, podczas której zachowywał się bardzo agresywnie, co skłoniło matkę wyżej wymienionego do zawiadomienia policji. W momencie gdy Marak K. usłyszał, że ktoś wchodzi do domu, chwycił nóż lezący na stole i zadał cios wchodzącej osobie.

Mając na uwadze okoliczności zdarzenia i zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, zeznań pokrzywdzonego, protokołów oględzin, protokołu użycia alkomatu i opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu w zakresie obrażeń odniesionych przez pokrzywdzonego, Markowi K. przedstawiano zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych i spowodowania obrażeń ciała.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, wyjaśnił, że w dniu zdarzenia spożywał alkohol, pokłócił się z rodziną i pamięta jak chwycił nóż, ale dalszego przebiegu zdarzenia nie pamięta.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego Marka K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przestępstwo zarzucone podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
Foto: Archiwum W112