GOŚCIESZYN – Samochód uderzył w drzewo. Kierowca był reanimowany!

W niedzielną noc- 21.01.2018r około godziny 1:20 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gościeszyn.

Do akcji natychmiast zadysponowano patrol WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „P” oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zabezpieczyli teren akcji, a następnie przystąpili do udzielania pomocy kierowcy, który uwieziony był w samochodzie. Chwilę później dotarli strażacy, którzy uwolnili rannego mężczyznę. Konieczne okazało się rozpoczęcie Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. W ciągu kilku następnych minut zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego który przejął czynności medyczne nad osobą poszkodowaną. Z uwagi na jej poważny stan, na miejsce wezwano kolejny Zespół Ratownictwa Medycznego. Karetka ta dysponuje urządzeniem AutoPulse, które pozwala na wspomaganie RKO poprzez równomierne uciskanie klatki piersiowej pacjenta. Po około 30 minutach udało się przywrócić akcję serca. Mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala, skąd po ustabilizowaniu jego stanu przewieziono go do lecznicy w Kościanie.

Funkcjonariusze policji ustalili, iż 20-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla, prowadząc Opla Astrę, w skutek nie dostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.
Na miejscu pracował również technik policyjny oraz prokurator rejonowa.

Wrak auta został zabezpieczony przez CYBAL-Pomoc Drogowa