DZIEŃ DZIECKA Z POLICJĄ

Dzień 1 czerwca to data szczególnie dobrze kojarzona przez najmłodszych. Tego, bowiem dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dziś z tej właśnie okazji o atrakcje dla najmłodszych zadbał Wolsztyński Dom Kultury. W przedsięwzięcie włączyli się też policjanci KPP w Wolsztynie, którzy między innymi zaprezentowali jeden ze swoich radiowozów oraz rozstrzygnęli konkurs plastyczny ogłoszony w roku stulecia powołania Policji Państwowej.

01.06.2019 r. od godziny 15:00 wolsztyński Rynek opanowali najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Podczas festynu  z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowanego przez Wolsztyński Dom Kultury na każde z dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, animacje taneczne, czy udział w spektaklu teatralnym.

Święto dzieci stało się też okazją do uczestnictwa w pokazie sprzętu służbowego zorganizowanego przez strażaków i policjantów. Każdy chętny mógł zasiąść w strażackim lub policyjnym radiowozie, a także usiąść na policyjnym motocyklu. Nie zabrakło także demonstracji wyposażenia, jakim, na co dzień posługują się policjanci podczas służby patrolowej. Dzięki temu najmłodsi, a niejednokrotnie także ich rodzice po raz pierwszy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu ze stróżami prawa, podczas którego mogli poznać specyfikę ich służby.

Mundurowi nie ograniczyli się jednak tego dnia wyłącznie do pokazu wyposażenia, jakim dysponują. Najmłodsi zostali zaproszeni do specjalnego namiotu, w którym między innymi mogli otrzymać pamiątkowy button upamiętniający 100. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz balonik. Nie zabrakło też chętnych do chwili rozmowy dotyczącej bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się wakacji.

Osobne emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego pn. „100. rocznica powołania Policji Państwowej”. Na ogłoszony przez wolsztyńskich policjantów konkurs wpłynęło niemal 80 prac ze szkół podstawowych powiatu wolsztyńskiego. Spośród nich wyłoniono laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Dodatkowo przyznano  trzy wyróżnienia. Nagrody rzeczowe młodym artystom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł.insp. Robert Bekier gratulując inwencji oraz efektów wysiłku włożonego w ich przygotowanie.

Źródło: KPP Wolsztyn