Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości!

Sporą nieodpowiedzialnością popisali się w miniony weekend dwaj kierowcy zatrzymani do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie gminy Siedlec w piątek i sobotę zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy o 69 i 57 kilometrów na godzinę przekroczyli dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenie mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy.

29.05.2020 r. ok. godz. 13:00 policjanci WRD pełniący służbę na terenie Siedlca zwrócili uwagę na jadącą w ich kierunku Mazdę. Powodem zainteresowania mundurowych tym właśnie autem była jego prędkość. Policjanci zmierzyli ją ustalając w ten sposób, że kierowca znajdując się w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu siedzi 19-letni mieszkaniec Nowej Tuchorzy.

Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy.  Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych, przypisali 10 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy.

30.05.2020 r. ok.godz. 21:00 do zdarzenia o podobnym przebiegu doszło w Chobienicach. W tym przypadku lekceważeniem przepisów dotyczących prędkości jazdy w terenie zabudowanym wykazał się 40-letni mieszkaniec Bolewic. Mężczyzna kierujący BMW poruszał się z prędkością 107 km/h. Konsekwencją był również 500-złotowy mandat, 10 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Policjanci przypominają, że w takich przypadkach zatrzymany dokument przekazany zostaje właściwemu Staroście, który zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

Źródło: KPP Wolsztyn