Dwie kolizje w tym samym czasie i miejscu!

Dnia 29 stycznia br. wolsztyńskie służby zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na Drodze Krajowej 32 na odcinku Wolsztyn – Powodowo tuż za rondem Ofiar Katynia. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Siedlec, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji z KPP w Wolsztynie.

Strażacy z Wolsztyna, którzy dojechali na miejsce zdarzenia przystąpili do rozpoznania osób poszkodowanych, zabezpieczeniu wszystkich samochodów biorących udział w kolizji oraz kierowaniu ruchem. Po chwili dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego, zastęp z OSP Siedlec oraz funkcjonariusze policji. Na szczęście nikt z biorących udział w zdarzeniu nie doznał poważniejszych obrażeń, do szpitala zostało zabrane tylko 3 letnie dziecko w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Funkcjonariusze Policji ustalili, iż kierujący samochodem marki Toyota Yaris nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi A3 w wyniku czego najechał na jego tył. Obaj kierowcy są mieszkańcami powiatu wolsztyńskiego. Zostali zbadani na zawartość alkoholu we krwi, byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W tym samym czasie i miejscu, inny kierowca poruszający się samochodem Citroen C3 nie zdążył wyhamować i wjechał w tył stojącego przed nim Nissana, ten natomiast siłą uderzenia najechał na tył Toyoty Yaris. Tutaj także kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu we krwi, podobnie jak w pierwszym przypadku alkomat nie wskazał dodatnich wartości. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 350 zł.

Przypominamy, iż na drogach w ostatnim czasie występują trudne warunki. Zwracamy szczególną uwagę o zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu w przypadku mokrej czy też śliskiej nawierzchni. W takich sytuacjach droga hamowania wydłuża się kilkukrotnie.

foto: www.waszdzienpodniu.pl