Dostali zły adres. By mogli wyjechać, policja musiała zatrzymać ruch na DK32!

Około 19:50 na ulicy Słowackiego w Wolsztynie doszło do nietypowej sytuacji. Dwa ciągniki siodłowe z naczepami wjechały na osiedle powodując duże utrudnienia w ruchu.

Jak się okazało, dwaj kierowcy wiozący nowe garaże zaufali nawigacji oraz… odbiorcy. Po wypisaniu adresu Żeromskiego 13(na Google Maps adres ten błędnie wskazywany jest na blok Słowackiego 13) nawigacja poprowadziła ich na osiedle Słowackiego. Kierowcy po zjechaniu ze skrzyżowania zorientowali się, iż trafili najpewniej na zły adres, gdyż w pobliżu nie widać żadnej kotłowni. Kilku mieszkańców pobliskich bloków natychmiast ruszyło do zagubionych kierowców informując ich, by nie jechali dalej gdyż nie będą mieli możliwości płynnego wyjazdu.

By ciężarówki mogły wydostać się z ulicy, konieczne okazało się wezwanie wolsztyńskich policjantów. Mundurowi zmuszeni byli wstrzymać ruch na DK32, dzięki czemu kierowcy mogli bezpiecznie i bez większych utrudnień wycofać z osiedla.
Niestety inni kierowcy, jak zawsze w sytuacjach gdy ruch jest sterowany przez człowieka, ignorują jego sygnały powodując duże niebezpieczeństwo.