Dachowanie samochodu przed rondem! 4 nastolatków rannych!

W niedzielę, 11 sierpnia br., około godziny 21:40 na rondzie Powstania Wielkopolskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem Smarta.

18-letni mieszkaniec Wolsztyna, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze „przestrzelił” zakręt, co skutkowało wypadnięciem na pas zieleni. Samochód po wjechaniu do przydrożnego rowu zaczął dachować wykonując kilka obrotów wokół własnej osi.

Świadkami zdarzenia byli policjanci z KPP Wolsztyn którzy w tym czasie pełnili służbę. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wezwali pozostałe służby i udzielali pomocy do czasu przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. 3 osoby samodzielnie opuściły pojazd, jeden z poszkodowanych znajdował się w pojeździe i nie był w stanie wyjść na zewnątrz. Policjanci musieli m.in. odciąć pasy którymi zapięty był poszkodowany.

Na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne służby – patrol policji, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz ZRM. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia zadecydował o wezwaniu kolejnej karetki. 2 poszkodowanych trafiło do wolsztyńskiego szpitala, natomiast pozostała dwójka trafiła do szpitala w Nowym Tomyślu. Wszyscy nastolatkowie doznali urazów głowy oraz ogólnych potłuczeń.
Poszkodowani to mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego- trzech 18 latków oraz 17 latek.