Dachowali na prostym odcinku drogi!

W piątek 24 stycznia br., około godziny 22:00 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Łąkie – Rakoniewice.

Z uwagi na to, iż jest to granica dwóch powiatów na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, dwie karetki pogotowia zarówno z Wolsztyna jak i Wielichowa, patrol policji z KPP Grodzisk Wlkp oraz zastęp straży pożarnej z OSP Rakoniewice.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali ochotnicy z Rakoniewic, którzy zabezpieczyli oraz oświetlili teren działań, odłączyli akumulator z uszkodzonego pojazdu oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego obaj mężczyźni podróżujący samochodem zostali przebadani przez lekarza, który stwierdził obrażenia klatki piersiowej. Konieczne okazało się przewiezienie obu poszkodowanych do szpitala.

Strażacy z JRG Wolsztyn użyli narzędzi hydraulicznych w celu otwarcia klapy bagażnika, gdyż chcieli się upewnić czy w samochodzie nie jest zamontowana butla LPG.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż kierujący Volkswagenem Golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił kontrole nad pojazdem i wpadł w poślizg na prostym odcinku drogi. Następnie pojazd złapał pobocze, wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Jak się okazało samochodem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Od kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.