Czołowe zderzenie Trabanta i MANa. Nie żyje 80-latka!

W czwartek, 21 lutego br., około godziny 16:00 doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia na terenie powiatu grodziskiego.

Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego i ciężarowego na ulicy Grodziskiej w Wielichowie.
Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego, ZRM „P” z podstacji w Wielichowie, dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz jeden z OSP Wielichowo. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia Trabanta z ciężarowym MANem.

Osoby podróżujące osobówką wyszły z pojazdu o własnych siłach. Niestety, stan poszkodowanych pogarszał się z minuty na minutę. ZRM obecny na miejscu zadecydował o konieczności wezwania kolejnej karetki. Na miejsce przybył ZRM „S” z Grodziska Wielkopolskiego. W tym momencie, jedna z poszkodowanych straciła przytomność. Lekarz będący na miejscu zdarzenia podjął decyzję o konieczności pilnego transportu drogą lotniczą do specjalistycznego szpitala. W momencie przekazywania poszkodowanej załodze śmigłowca, przestała ona oddychać. 80-latka, która była pasażerką Trabanta, została drogą lądową przetransportowana do grodziskiego szpitala gdzie niestety zmarła.


Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 18-letni mieszkaniec gminy Wielichowo poruszając się Trabantem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z lawetą marki MAN.

Na miejscu obecny był technik policyjny, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego oraz prokurator.

Przypomnijmy, iż jest to kolejny śmiertelny wypadek na terenie powiatu grodziskiego w ciągu ostatnich 5 dni
Do pierwszego doszło w nocy 17 lutego. Zginęły wtedy 2 osoby

Do kolejnego zdarzenia doszło na DK32 niespełna 24 godziny później

One thought on “Czołowe zderzenie Trabanta i MANa. Nie żyje 80-latka!

Komentarze są wyłączone.