Czołowe zderzenie na łuku drogi! 2 kobiety w szpitalu!

We wtorek, 12 lutego br. około godziny 6:50 zielonogórskie oraz wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów.

 

W przypadku wolsztyńskich służb, informacja przekazana przez WCPR była nieprecyzyjna- służby otrzymały informację o zdarzeniu na drodze Siedlec – Powodowo(DW303 6 kilometr), kolejne zgłoszenie dotyczyło Drogi Krajowej nr 32 Żodyń – Powodowo 100 kilometr(tzw. zakręt śmierci). Kolejne zgłoszenie jakie otrzymały służby ratunkowe, dotyczyło odcinka DK32 Wielka Wieś – Kargowa. Dopiero kolejne, czwarte zgłoszenie, dotyczyło lokalizacji na DW313 6 kilometr.

Na miejsce natychmiast pospieszyły dwa zastępy z JRG Wolsztyn, trzy z JRG Sulechów oraz jednostki OSP z Siedlca(zawrócony do bazy), Kopanicy, Kargowej oraz Babimostu. Do akcji wyjechały również dwa Specjalistyczne Zespoły Ratownictwa Medycznego- z Sulechowa oraz Wolsztyna, a także policjanci z Sulechowa i Wolsztyna. Służby po dojeździe na miejsce zastały dwa rozbite samochody osobowe znajdujące się po przeciwnych stronach drogi, jeden z pojazdów- Mercedes Benz B180 częściowo znajdował się na skarpie.

Jedna z osób poszkodowanych samodzielnie opuściła pojazd, druga musiała zostać ewakuowana przez strażaków. Obu osobom założone zostały kołnierze ortopedyczne, a także udzielone zostało wsparcie psychiczne. Obie kierujące zostały odwiezione do szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż kierująca Oplem Meriva 31-letnia mieszkanka Kargowej, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z Mercedesem kierowanym przez 38-letnią mieszkankę Szczecina. Obie kierujące były trzeźwe, sprawczyni zdarzenia zostało odebrane prawo jazdy, mundurowi skierowali także wniosek o ukaranie do sądu.

Przypomnijmy, iż 2 lata temu, 5 lutego 2017 w tym samym miejscu doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął obywatel Ukrainy

LINY – Samochód uderzył w drzewo, nie żyje obywatel Ukrainy

One thought on “Czołowe zderzenie na łuku drogi! 2 kobiety w szpitalu!

Komentarze są wyłączone.