Czołowe zderzenie Mercedesa z samochodem ciężarowym!

We wtorek 22 czerwca br., około godziny 14:30 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na DW305 w Starym Widzimiu. Według informacji doszło tam do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Wroniawy i OSP Kębłowo, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsze jednostki po dotarciu na miejsce potwierdziły zgłoszenie. Pomocy osobie poszkodowanej udzielali świadkowie zdarzenia, która następnie została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

Jak ustalili funkcjonariusze policji 28-letni mieszkaniec Łupic poruszający się samochodem marki Mercedes C200 jadąc w stronę Wolsztyna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z ciągnikiem siodłowym marki Renault Premium kierowanym przez 28-letniego mieszkańca Stefanowa.

Jak się okazało poszkodowany mężczyzna doznał złamania prawej kości udowej oraz ogólnych potłuczeń. Jak informują policjanci, w chwili zdarzenia warunki pogodowe były złe(padający deszcz), a na drodze znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi KPP w Wolsztynie.