Czołowe zderzenie dwóch samochodów! Dwie osoby poszkodowane!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dnia 26 stycznia br. w miejscowości Wieleń. Około godziny 19:30 dyspozytor z Komendy Powiatowej policji w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu funkcjonariuszy policji na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite auta znajdujące się na jednym pasie ruchu. Poszkodowani znajdowali się poza pojazdami i zostali przekazani pod opiekę ratowników medycznych. Konieczne okazało się przewiezienie ich do Wolsztyńskiego Szpitala na szczegółowe badania. Około godziny 20:05 na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z OSP Kaszczor w celu zneutralizowania płynów wyciekających z pojazdów.

Funkcjonariusze policji ustalili, iż kierujący Seatem Leonem mieszkaniec Osłonina w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem marki Mitsubishi Carisma, którym kierował mieszkaniec Brenna. Obaj kierowcy zostali poddani na zawartość alkoholu w krwi, byli trzeźwi.

Mimo, iż całe zdarzenia wyglądało naprawdę groźnie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.