Czołowe zderzenie ciągnika siodłowego z volkswagenem! Kierowca osobówki trafił do szpitala!

W poniedziałek 2 marca br. około godziny 14:50 na drodze krajowej 32 w miejscowości Rostarzewo doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem ciągnika siodłowego i samochodu osobowego.

Z uwagi, iż miejscowość ta należy do obszaru chronionego Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie, na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z tejże jednostki oraz po jednym zastępie z JRG Grodzisk Wlkp i OSP Rostarzewo, Zespół Ratownictwa Medycznego z Wolsztyna i dwa radiowozy z KPP Grodzisk Wlkp.

foto: Mateusz Wieczorek/Wolsztyn112

Pierwsze służby, które dotarły na miejsce zastały na środku drogi ciągnik siodłowy oraz samochód osobowy marki volkswagen po zderzeniu czołowym. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia terenu akcji oraz udzieleniu pomocy kierowcy osobówki. Mężczyzna po wstępnych badaniach na miejscu został przetransportowany do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

foto: Mateusz Wieczorek/Wolsztyn112

Jak ustalili funkcjonariusze policji z Grodziska Wlkp. sprawcą zdarzenia okazał się kierowca volkswagena, który prawdopodobnie stracił przytomność w prowadzonym przez siebie pojeździe w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z ciężarową Scanią.

foto: OSP Rostarzewo

Na miejscu pracował również Technik policyjny.

Z uwagi na spore zniszczenia obu pojazdów i rozsypane elementy na ulicy, droga przez wiele godzin była całkowicie zablokowana. Policjanci w tym czasie wyznaczyli objazd przez sąsiednie miejscowości.