Czołowe zderzenie na DK32. Dwie osoby nie żyją!

W poniedziałek 15 czerwca br., około godziny 15:10 grodziskie służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na DK32 między Kotowem a Granowem. Według zgłoszenia dwie osoby miały być nieprzytomne.

Na miejsce natychmiast zadysponowano po dwa zastępy z JRG Grodzisk Wlkp oraz OSP Granowo, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z Grodziska i Stęszewa, a także patrol policji.

Po dojechaniu pierwszych służb na miejsce zastano na poboczu drogi dwa samochody osobowe po czołowym zderzeniu. W jednym z nich znajdował się uwięziony kierowca nie dający oznak życia. Kierowca drugiego pojazdu był w tym czasie reanimowany przez świadków zdarzenia, a następnie przez załogę pogotowia ratunkowego.

Foto: KPP w Grodzisku Wlkp

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wycięli drzwi od pojazdu, w którym znajdował się uwięziony mężczyzna. Niestety mimo wysiłków zespołów ratowniczych obaj kierowcy zmarli.

Jak wyjaśnia oficer prasowy KPP w Grodzisku Wlkp kom. Kamil Sikorski – „Wstępne ustalenia policjantów wskazują że z nieustalonych przyczyn 19-letni kierowca samochodu marki audi A3 jadący z Granowa w kierunku Grodziska Wielkopolskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem marki opel Astra, którym kierował 39-letni mężczyzna”

Technik kryminalistyki pracujący na miejscu wraz z funkcjonariuszami policji zebrali wszystkie ślady oraz ustalili personalia świadków, którzy mogą pomóc w ustaleniach przyczyn zdarzenia.

Na miejsce dojechała prokurator, która po oględzinach zadecydowała o zabezpieczeniu zwłok do dalszych badań.

Przyczyny tego zdarzenia będą ustalać policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.