Czołowe zdarzenie dwóch samochodów! Poszkodowane dwie kobiety!

W piątek, 21 lutego br., około godziny 7:20 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym na trasie Mochy – Nowa Wieś. Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „S”, patrol policji oraz 2 zastępy z JRG Wolsztyn i po jednym z Moch i Przemętu.

Pierwszy zastęp, który dojechał na miejsce zabezpieczył je. Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz odłączyli akumulatory z uszkodzonych pojazdów.

Według wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem Renault 28-letnia mieszkanka gminy Przemęt w niekorzystnych warunkach panujących na drodze, na łuku straciła panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i zjechała na przeciw legły pas ruchu doprowadzając do zdarzenia z innym pojazdem. Drugim samochodem podróżowała 35-letnia mieszkanka gminy Przemęt. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, sprawczyni zdarzenia wracała z nocnej zmiany w pracy. Zmęczenie mogło przełożyć się na szybkość reakcji w chwili zagrożenia.

Na miejscu zdarzenia poszkodowanymi zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierująca Renault doznała obrażeń stopy,a u drugiej kobiety stwierdzono stłuczenia klatki piersiowej.

Policja na miejscu zdarzenia przebadała kobiety na obecność alkoholu, były trzeźwe. Dodatkowo, z uwagi na wszczęte postępowanie, od kobiet została pobrana krew do badań.