Ciężarowe Volvo uderzyło w drzewo! Policjanci szukali kierowcy!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór na drodze krajowej pomiędzy Wolsztynem i Powodowem. Kierujący ciężarowym Volvo mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca nie odniósł obrażeń. Jego tożsamość ustalono dziś, ponieważ bezpośrednio po zdarzeniu odjechał z przygodnie napotkanym kierowcą w kierunku Zielonej Góry.

07.11.2019 r. ok.godz. 23:30 na drodze K32 pomiędzy Wolsztynem, a Powodowem doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący ciężarowym Volvo mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Policjanci skierowani na miejsce zastali uszkodzony pojazd znajdujący się poza drogą. W pojeździe, jak i jego bezpośredniej okolicy nie było jednak kierowcy. Na podstawie informacji uzyskanych od świadka zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca Volvo bezpośrednio po zdarzeniu odjechał z przygodnie napotkanym kierowcą w kierunku Zielonej Góry. Policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce zdarzenia, natomiast pojazd trafił na parking strzeżony.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie, że ciężarowym Volvo kierował 38-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna oraz właściciel pojazdu stawili się dziś w wolsztyńskiej jednostce Policji.

Jak ustalono, kierowca jadąc w kierunku Zielonej Góry nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, czego konsekwencją było uderzenie w drzewo. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu on sam nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwie w ruchu drogowym został ukarany 200-złotowym mandatem.

KPP Wolsztyn