Ciało kobiety wyłowione z jeziora Wolsztyńskiego! Prawdopodobnie to uczestniczka wczorajszej imprezy!

Do tragicznego odkrycia doszło w niedzielę, 3 lipca br., w wolsztyńskim parku. Kilka minut po godzinie 7:00, mężczyzna spacerujący z psem zauważył ludzkie ciało znajdujące się w wodzie. Spacerowicz natychmiast zaalarmował napotkane osoby, które powiadomiły służby ratunkowe.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano policjanta z KPP Wolsztyn oraz 2 zastępy z JRG Wolsztyn. Jeden z zastępów udał się na miejsce wodowania w Karpicku, natomiast drugi pojechał na miejsce zdarzenia. Strażak, ubrany w kombinezon suchy wszedł do wody i podjął dryfujące ciało, które przetransportował na brzeg jeziora. Kierujący działaniami podjął decyzję o odstąpieniu od medycznych czynności ratunkowych z uwagi na widoczne plamy opadowe.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, a jeden z zastępów straży udał się do bazy. Policjant po przeszukaniu ubrań znajdujących się na brzegu ustalił, iż kobieta, która została wyłowiona z wody to około 40-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego.

Na miejsce zdarzenia przyjechał technik kryminalistyki oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie, którzy przeprowadzili czynności procesowe.
Decyzją prokuratora, ciało zostało przekazane do badań sekcyjnych, mających na celu pomóc w ustaleniu przyczyn śmierci kobiety.

Wczoraj w wolsztyńskim parku odbywała się impreza. Najprawdopodobniej zmarła była uczestniczką wydarzenia.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, obok rzeczy zmarłej leżała butelka po alkoholu wysokoprocentowym.