CHOBIENICE – Zderzenie dwóch samochodów! 6 osób poszkodowanych!

W sobotnie popołudnie, 16.06.2018 roku, około godziny 15:40 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Chobienice- Zbąszyń.

Do akcji natychmiast zadysponowano patrol WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „S” z Wolsztyna, zastęp z JRG Wolsztyn oraz ochotników z OSP Chobienice(2 zastępy) oraz OSP Siedlec. Po dojeździe na miejsce, służby zastały Audi A6 znajdujące się po za drogą. Około 150 metrów dalej, w rowie po drugiej stronie ulicy znajdował się Opel Insignia. Oba te samochody uderzyły w przydrożne drzewa- Audi w dwa mniejsze drzewa, natomiast Opel po uderzeniu w większe drzewo kontynuował jazdę. Po około 50 metrach od pojazdu odpadło prawe koło, co skutkowało zniesieniem pojazdu na lewą stronę. Opel minął drzewo i wylądował w przydrożnym rowie, zatrzymując się na lewym boku.

W zdarzeniu poszkodowanych zostało 6 osób, w tym kobieta w ciąży oraz jej 5-letnia córka.
Z uwagi na ilość osób poszkodowanych, przybyły na miejsce lekarz poprosił o zadysponowanie większej ilości karetek. Koordynator medyczny zadecydował o wysłaniu zespołów podstawowych z Nowego Tomyśla oraz Wolsztyna. Łącznie na miejscu pracowały 3 zespoły ratownictwa medycznego.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, podczas manewru wyprzedzania kierujący Opel Insignia, mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego uderzył w tył Audi A6 co skutkowało utratą kontroli nad oboma pojazdami.
Droga zablokowana była przez kilka godzin, zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako wypadek.

Wraki samochodów zostały zabezpieczone przez CYBAL – POMOC DROGOWA