CHOBIENICE – Zderzenie dwóch ciągników rolniczych i osobówki na drodze powiatowej

Około godziny 7:00 do dyżurnego KPP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze Chobienice-Zbąszyń.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej komendy policji. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali rozbity samochód osobowy który kompletnie blokował drogę oraz dwa ciągniki rolnicze znajdujące się po przeciwnych stronach drogi. Przyczepa jednego z traktorów przewróciła się, co skutkowało wysypaniem się kilku ton ładunku. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia jednocześnie informując dyżurnego o konieczności wezwania strażaków.
Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Chobienice. Funkcjonariusze straży po dotarciu na miejsce zabezpieczyli pojazdy i wycieki oraz kierowali samochody na objazdy.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, iż kierujący osobowym Peugeotem 308 nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr wyprzedzania jednego z ciągników rolniczych. Doprowadził on tym samym do zderzenia z jadącym z naprzeciwka traktorem oraz zepchnął do rowu wyprzedzany przez siebie ciągnik. Jeden z pojazdów uderzył również w przydrożne drzewo. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.
Droga była zablokowana przez około 3 godziny. Przewrócona przyczepa wraz z ładunkiem zostanie usunięta z pobliskiego pola, dzięki czemu nie powinno być utrudnień w ruchu.