Chciał rzucić się pod pociąg, powstrzymali go policjanci!

W środowy wieczór, około godziny 22:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odebrał zgłoszenie o prawdopodobnej próbie samobójczej.

Według osób zgłaszających, jeden z mieszkańców Leszna o swoich zamiarach poinformował na jednym z portali społecznościowych. Dyżurny natychmiast zadysponował patrol policji na torowisko w pobliżu ulicy Tama Kolejowa. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce po kilku minutach odnaleźli mężczyznę stojącego na torach kolejowych. 22-latek kilkadziesiąt sekund przed zatrzymaniem przez policję, opublikował na swoim portalu informacyjnym post, w którym poinformował o potrąceniu pieszego przez pociąg. Szczęśliwie, do tej sytuacji nie doszło, gdyż policjanci zjawili się na miejscu w odpowiednim czasie. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł mężczyznę do szpitala w Lesznie. Tam została mu udzielona pomoc psychologiczna.

W 2017 roku, w Polsce 469 osób w wieku do 24 lat popełniło samobójstwo. Odnotowano 5276 prób samobójczych. Liczba prób samobójczych jest większa, niż liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych!
Przypominamy, iż wszystkie osoby potrzebujące pomocy, mogą zadzwonić pod darmowy numer 116 111 lub 116 123!

Zapraszamy również do obejrzenia dwóch filmów autorstwa Reżysera Życia, który porusza w nich kwestię samobójstw.