Celowe podpalenie drewnianej stodoły. Podejrzany zatrzymany przez policję!

W niedzielę, 10 marca br, około godziny 22:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że pali się stodoła w miejscowości Solec Nowy w bliskiej odległości zabudowań mieszkalnych.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, dwa zastępy z OSP Świętno i OSP Kębłowo oraz po jednym zastępie z OSP Mochy i OSP Kaszczor a także patrol policji.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zdarzenia potwierdził, iż płonie drewniana stodoła z dużą ilością materiału palnego wewnątrz. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia obiektu, w celu uniknięcia rozprzestrzenienia się ognia na budynek mieszkalny oraz podaniu prądu wody na palącą się konstrukcje. Koniecznie okazało się również rozebranie elementów, które groziły zawaleniem. Na szczęście podczas pożaru nikt nie ucierpiał. Działania strażaków zakończyły się około północy.

Funkcjonariusze policji, którzy pracowali na miejscu zdarzenia po przesłuchaniu świadków, ustalili że był to kolejny pożar do którego doszło na tej posesji. Udało się zatrzymać podejrzanego, który prawdopodobnie celowo podpalił drewnianą stodole.