Był poszukiwany… Wpadł na kwarantannie!

Zaskakujący finał miała jedna z piątkowych kontroli osób odbywających kwarantannę na terenie naszego powiatu. Pośród kontrolowanych tego dnia, znalazł się mężczyzna, który niespełna 12 godzin wcześniej wrócił z zagranicy. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

24.04.2020 r. policjanci KPP w Wolsztynie podczas kontroli osób przebywających w kwarantannie domowej w związku z epidemią koronawirusa odwiedzili mieszkańców jednej z miejscowości gminy Wolsztyn.

Znajdując się na miejscu skontaktowali się telefonicznie z domownikami i poprosili o podejście do okna. Spośród trzech osób poddanych kontroli, policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który zgodnie z ich wiedzą był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie.

Mundurowi sprawdzili dossier 47-letniego mężczyzny, dzięki czemu potwierdzili swe przypuszczenia. Jak się okazało poszukiwany niespełna 12 godzin wcześniej wrócił do Polski z zagranicy. Pomimo tego, że jak sam oświadczył wiedział, że jest osobą poszukiwaną, był wyraźnie zaskoczony zatrzymaniem. Mimo to, nie stawiał oporu.

Policjanci zabezpieczeni w środki ochrony osobistej doprowadzili go do KPP w Wolsztynie. Stąd trafił do miejsca, w którym odbędzie karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

Źródło: KPP Wolsztyn