Bus uderzył w drzewo! Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala!

W sobotnie popołudnie, około godziny 17:50 doszło do groźnie wyglądającego wypadku na DW303 Chobienice – Wojciechowo. Według informacji zawartych w formatce z WCPRu, Opel Vivaro miał uderzyć w drzewo.

Do akcji natychmiast skierowano ZRM „S”, patrol policji. Zjawiły się również dwa zastępy z JRG Wolsztyn i po jednym z OSP Chobienice oraz OSP Siedlec. Mężczyzna, który kierował pojazdem został z niego ewakuowany przez świadków zdarzenia. W momencie dojazdu na miejsce strażaków, kierujący był pod opieką osób postronnych.

Świadkowie zdarzenia zapewnili poszkodowanemu m.in. komfort termiczny poprzez zapewnienie mu cienia. Strażacy po przejęciu poszkodowanego ułożyli go na desce ortopedycznej po wcześniejszym założeniu kołnierza usztywniającego. Konieczne okazało się również założenie opatrunków na ranę głowy z uwagi na występujące krwawienie.

Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego „S” około 50-letniego kierowcę przetransportowano do karetki gdzie zespół pogotowia ustabilizował jego stan. Z uwagi na obrażenia jakich doznał mężczyzna, konieczne okazało się przetransportowanie go do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu przyczyn zdarzenia. Na chwilę obecną wiadomo, iż około 50-letni kierujący z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.