Miał w domu ponad 1,6 kg narkotyków! 38-latkowi grozi do 10 lat więzienia!

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, zatrzymali 38-letniego mężczyznę z powiatu nowotomyskiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 1,6 kg narkotyków.

Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Stopniowo do kryminalnych wpływały  nowe informacje na temat mieszkańca  powiatu, który miał posiadać znaczną ilość narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, by dokładnie przeszukać zajmowane przez niego lokum oraz budynki gospodarcze.

Podczas przeszukania mieszkania oraz sąsiadujących budynków policjanci znaleźli narkotyki tj. marihuana w ilości blisko 1,5 kg oraz amfetamina w ilości blisko 100 g. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kg  narkotyków.

Wszystkie zakazane środki trafiły do laboratorium, a 38-latek do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji w Nowym Tomyślu, też mogą pochwalić się zatrzymaniem osoby, która posiadała przy sobie narkotyki.

W trakcie patrolu rejonu miasta Nowy Tomyśl zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. W wyniku czynności u mężczyzny, ujawnili blisko 10 gram amfetaminy.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl.