Auto dostawcze na niemieckich numerach rejestracyjnych spłonęło w lesie! Było to podpalenie?

W sobotę, 22 maja br., około godziny 19:20 dyspozytor wolsztyńskich strażaków odebrał kilka zgłoszeń dotyczących pożaru w lesie na ulicy Kiełpińskiej w Wolsztynie. Żadna z osób zgłaszających nie potrafiła dokładnie powiedzieć co się pali. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Wolsztyn.

W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia, strażacy otrzymali informację, iż pali się samochód dostawczy. Mundurowi już w wozie rozpoczęli zakładanie aparatów ochrony układu oddechowego co pozwoliło na skrócenie czasu potrzebnego na rozpoczęcie akcji gaśniczej.

Po dojeździe pod wskazany adres, strażacy zastali Mercedesa Sprintera niemal w całości objętego pożarem. Obecna na miejscu zgłaszająca poinformowała dowódcę, iż z samochodu dobiegały odgłosy pukania. W tym samym czasie, reszta ze strażaków budowała 2 linie gaśnicze. Na palący się pojazd została podana piana, natomiast woda została podana w obronie na pobliski las.

Kierujący Działaniem Ratowniczym, mając realne obawy, że w pojeździe może znajdować się człowiek, nakazał otworzyć przestrzeń ładunkową. W tym celu konieczne okazało się użycie pilarki oraz specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Szczęśliwie w środku nie zastano osoby poszkodowanej, a odgłosy o których mówiła zgłaszająca były najprawdopodobniej blachą reagującą na wysoką temperaturę.

Na miejsce przyjechał patrol policji który wykonał niezbędne czynności. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie, w chwili obecnej nie wiadomo, czy pojazd jest kradziony.

Przypomnijmy, iż w 2019 rok, kilkaset metrów dalej spłonęły 2 samochody dostawcze!