Próbował zabić 67-latka! Był kompletnie pijany. Grozi mu do 25 lat więzienia!

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali 60-letniego sprawcę ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło w miejscowości Rostarzewo podczas wspólnie zakrapianej imprezy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz grozi mu kara od 8 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

19 stycznia ok. godz. 19:30 załoga patrolowa z rakoniewickiego komisariatu otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w miejscowości Rostarzewo (gmina Rakoniewice, pow. grodziski) doszło do ugodzenia nożem 67-letniego mężczyzny. Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego z zakrwawioną ręką. W toku przeprowadzonych rozmów okazało się, że jeden z przebywających w mieszkaniu mężczyzn w pewnym momencie bez powodu zaatakował swojego kolegę, z którym wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Mężczyzna – jak wynika z relacji świadków – odgrażał się, że chce kogoś zabić. Nagle chwycił za nóż kuchenny i przyłożył go do gardła 67-latka siedzącego przy stole. Pokrzywdzony zaczął się bronić, w skutek czego doszło do rozcięcia jego dłoni. Reakcja reszty domowników doprowadziła do zaprzestania dalszej agresji. Na miejsce skierowano Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz policyjny patrol.

Rakoniewiccy policjanci na piętrze mieszkania zastali podejrzewanego sprawcę. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna znów zaczął zachowywać się agresywnie. Policjanci w trakcie zatrzymania zastosowali chwyty obezwładniające, zakładając mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Okazało się, że sprawca miał przy sobie kolejny nóż.

Agresywny 60-latek został przewieziony do grodziskiej komendy i osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu.

Dochodzeniowcy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do miejscowej prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 67-latka oraz kierowanie gróźb karalnych wobec samego pokrzywdzonego oraz innych uczestników zdarzenia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 60-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kary 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski