ADAMOWO – 38-latek pod wpływem alkoholu, ekstazy i kokainy uderzył w słup energetyczny! Zbiegł z miejsca zdarzenia!

W niedzielny wieczór, o godzinie 21:42 dyżurny wolsztyńskiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Adamowo. Według osoby zgłaszającej, samochód osobowy uderzył w słup energetyczny.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol wydziału prewencji, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz ZRM „P”. Po dojeździe na miejsce zastano VW Passat wbity w słup energetyczny. Kierujący samochodem, 38-letni mieszkaniec Adamowa, mimo interwencji świadków zdarzenia zbiegł z miejsca na pobliskie pola. Z uwagi na możliwe obrażenia, w akcji poszukiwawczej udział brało około 10 policjantów, kilku strażaków oraz ZRM „P”.

Mężczyzna został dostrzeżony przez osoby postronne w okolicach Komorowa- przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który w asyście policji zabrał poszkodowanego do wolsztyńskiego szpitala. Od kierowcy została pobrana krew oraz mocz do badań pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających. Wyniki wykazały, iż w organizmie kierującego VW znajdowało się 2,45 promila alkoholu, a także ekstazy i kokaina.

38-latek został umieszczony na oddziale chirurgicznym wolsztyńskiej lecznicy.

Pojazd został przekazany rodzinie, natomiast sprawa trafiła do wydziału kryminalnego KPP Wolsztyn.

Część Adamowa została pozbawiona prądu, przez całą noc nad usunięciem usterki pracowało pogotowie energetyczne. Konieczna okazała się wymiana słupa.