Tragedia! Zwłoki kobiety i 10-letniego chłopca znalezione w mieszkaniu w Wolsztynie!

Do tragicznego odkrycia doszło na jednym z osiedli w Wolsztynie w czwartek, 11 czerwca br. W mieszkaniu znaleziono zwłoki 44-letniej kobiety oraz 10-letniego chłopca. Doszło najprawdopodobniej do rozszerzonego samobójstwa.

Policjanci około godziny 12:00 zostali zaalarmowani przez osobę zgłaszającą, która od dnia poprzedniego nie mogła się skontaktować z kobietą mieszkającą pod wskazanym adresem. Mundurowi podjęli próby skontaktowania się z 44-latką, ta jednak nie odpowiadała. Funkcjonariusze podjęli decyzję o wezwaniu na miejsce strażaków w celu wyważenia drzwi.

Po wejściu do środka, w jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili zwłoki 44-letniej kobiety i jej 10-letniego syna. – Mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP Wolsztyn. – W mieszkaniu zostały przeprowadzone dokładne oględziny z udziałem prokuratora. – Dodaje Adamczyk.

Mieszkańcy osiedla są w szoku. Jak sami mówią, kobieta nie sprawiała problemów.
Gdy wychodziła z domu, zamykała drzwi po cichu. Nigdy nie słyszeliśmy, by z tego mieszkania dobiegały jakiekolwiek odgłosy awantury. – Mówi jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Kusocińskiego. – Kobieta zmagała się z długami. Mieszkała tutaj od roku. – dodaje inny mieszkaniec bloku.
Tragedia wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami ulicy Kusocińskiego, ale również pozostałych mieszkańców Osiedla Słowackiego którzy nie rozumieją, jak mogło dojść do takiego czynu.

Zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo, jednak pełną wiedzę na temat przyczyn tragedii dadzą wyniki sekcji zwłok. – Informuje oficer prasowy KPP Wolsztyn.

Jest to najtragiczniejsze odkrycie w Wolsztynie w ciągu kilku ostatnich lat.

Przypominamy i apelujemy! Korzystanie z pomocy psychologa lub psychiatry nie jest niczym wstydliwym! Każdy, kto nie daje rady z problemami, może skorzystać z porady Telefonu Zaufania!

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym -116 123

20
fb-share-icon20

2 myśli na temat “Tragedia! Zwłoki kobiety i 10-letniego chłopca znalezione w mieszkaniu w Wolsztynie!

 • 12 czerwca 2020 o 06:00
  Permalink

  Ulica Kusocińskiego – ok. Ale gdzie w Wolsztynie jest Osiedle Słowackiego?!?!? Urodziłam się w Wolsztynie 44 lata temu… Ulica Słowackiego (dawniej Świerczewskiego) jest mi znana – kiedyś dane mi było tam mieszkać, ale to wszystko razem (Kusocińskiego, Słowackiego, Żeromskiego, Konopnickiej) to po prostu tzw. „stare osiedle”. Kto tworzy te neologizmy? Powinien przestać jak najszybciej, bo wprowadza w błąd ludzi z zewnątrz…

  Odpowiedz
  • 14 czerwca 2020 o 21:19
   Permalink

   Na osiedlu pojawiły się tablice z planem rozmieszczenia bloków itd. Na tych tablicach widnieje napis „Osiedle Słowackiego”

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial