19-latek dachował na drodze wojewódzkiej. Dwie osoby w szpitalu!

W piątek, 5 czerwca br., około godziny 10:50 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie z WCPRu informujące o wypadku drogowym w podwolsztyńskiej Berzynie.

Z informacji zawartych w formatce wynikało, iż doszło do dachowania samochodu osobowego, a 2 osoby zostały poszkodowane. Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, ZRM „P” oraz „S”, a także policjantów z KPP Wolsztyn.

Po dojeździe na miejsce, jednostki zastały samochód osobowy znajdujący się poza drogą oraz dwie osoby poszkodowane. Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobom poszkodowanym przy jednoczesnym odłączeniu akumulatora w pojeździe.
By mieć pewność co do ilości osób poszkodowanych, funkcjonariusze przeszukali pobliski teren.

Jak ustalili policjanci, kierujący osobowym seatem 19- letni mieszkaniec gminy Przemęt jechał wraz z 19- letnią pasażerką. Nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku wypadł z drogi. Dachował po za jezdnią. Kierujący jak i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Dziewczyna doznała ogólnych potłuczeń, jednak kierujący ma podejrzenie złamania żeber oraz stłuczenia płuca.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial