Zderzenie ciągnika siodłowego z osobówką! W akcji śmigłowiec LPR!

W poniedziałek 25 maja br., około godziny 19:50 do zielonogórskich służb ratunkowych wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na DK32 w miejscowości Kargowa. Według zgłaszającego doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, a jedna osoba uwięziona jest w pojeździe.

Na miejsce natychmiast zadysponowano po dwa zastępy z miejscowej OSP i JRG Sulechów, patrole policji, Zespół Ratownictwa Medycznego z Sulechowa oraz Śmigłowiec Pogotowia Ratunkowego „Ratownik15” z bazy HEMS w Zielonej Górze-Przylepie.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy Ochotnicy, którzy zastali na poboczu drogi Ciężarówkę marki MAN wbitą w osobowego forda. W środku znajdował się uwięziony, nieprzytomny mężczyzna, którego strażacy wydostali za pomocą specjalnych narzędzi hydraulicznych.

W międzyczasie na miejsce dotarły kolejne jednostki ratunkowe w tym śmigłowiec LPR. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano na desce ortopedycznej do „Ratownika 15” skąd został przetransportowany do szpitala.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzone będzie przez policjantów.

Jak relacjonuje nam jeden z mieszkańców Kargowej „Tutaj powinna być zrobiona obwodnica. 16 lat temu w tym samym miejscu zginęła córka poszkodowanego mężczyzny„.

Na czas działań DK32 była całkowicie zablokowana.

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial