Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku! Grożą mu nawet 2 lata więzienia!

W nocy z 11 na 12 maja policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali mężczyznę, ujętego przez strażników PSR z Leszna, z uwagi na podejrzenie o nielegalny połowu ryb na jeziorze Berzyńskim. U zatrzymanego na gorącym uczynku mężczyzny zabezpieczono kajak oraz sznur hakowy, za pomocą którego kłusował. Za tego typu przestępstwo grozi do 2 lat więzienia …

12.05.2020 r. kilkanaście minut po północy strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Leszna powiadomili dyżurnego wolsztyńskiej jednostki Policji o ujęciu mężczyzny podejrzewanego o nielegalny połów ryb na wodach jeziora Berzyńskiego.

We wskazane miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Prewencji. Mundurowi w rozmowie ze strażnikami ustalili, że ci podczas pełnionej służby spostrzegli jadące od strony wału auto dostawcze, które zatrzymało się przy brzegu jeziora. Kierujący nim mężczyzna wyciągnął z części ładunkowej kajak, którym po chwili wypłynął na wodę i zarzucił linę hakową. Gdy wrócił na brzeg został ujęty przez strażników, którzy natychmiast powiadomili o zajściu Policję.

Dzięki szybko podjętej interwencji, kłusownikowi udało się złapałć zaledwie jedną rybę, którą natychmiast wypuszczono do jeziora. Jak się okazało był to sandacz – ryba znajdująca się w okresie ochronnym.

Amatorem wodnych wycieczek po zmroku, okazał się 34-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w  policyjnym areszcie. Tu, na podstawie badania alkotestem ustalono, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało 0, 47 mg/l (0,98 promila).

Dziś amator nielegalnego połowu usłyszy zarzut kłusownictwa. Przestępstwo sankcjonowane jest grzywną, ograniczeniem wolności, a nawet 2 latami więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn

20
fb-share-icon20

Jedna myśl na temat “Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku! Grożą mu nawet 2 lata więzienia!

  • 13 maja 2020 o 21:40
    Permalink

    o żeż dożywocie mu dowalą

Komentarze są wyłączone.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial