Pijany motorowerzysta potrącił pieszego! Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala!

W piątek, 6 grudnia br., około godziny 17:15 w centrum Wolsztyna doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych przed Starostwem Powiatowym potrącony został 48-letni mężczyzna.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu pieszego przez motorowerzystę na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy 5-go stycznia w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowano 2 patrole policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Według zgłaszającego, motorowerzysta miał znajdować się w stanie nietrzeźwości.
Ratownicy medyczni po przebadaniu i opatrzeniu ran poszkodowanego ustalili, iż doznał on m.in. złamania kończyny dolnej oraz urazu kończyny górnej i głowy. Konieczne okazało się przewiezienie go do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci ustalili, iż kierujący motorowerem, 37-letni mieszkaniec Komorówka w wydychanym powietrzu ma aż 2,85 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

–W Wolsztynie oświetlenie przejść dla pieszych pozostawia wiele do życzenia. – mówiła jedna z kobiet znajdująca się na miejscu zdarzenia. – Często słychać jak auta gwałtownie hamują i trąbią. Pieszy nawet w centrum miasta nie może czuć się bezpiecznie. – dodaje.

Z pewnością to sprawa, którą powinny zająć się odpowiednie służby i władze miasta. W tym jednak przypadku nie bez znaczenia miał fakt, że motorowerzysta w zamroczeniu alkoholowym nawet i przy świetle jupitera miałby problem z prawidłowym postrzeganiem sytuacji na drodze. Piłeś – nie jedź!

Motorowerzysta za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Ten, może wymierzyć mu karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

20
fb-share-icon20
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial