Uderzył w budynek mieszkalny. Miał ponad 1,5 promila!

Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który 16 listopada br. spowodował wypadek drogowy w miejscowości Kotowo w gminie Granowo. Decyzją Sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim wobec kierowcy, obywatela Gruzji zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara czterech i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

16 listopada br. około godz. 17.00 oficer dyżurny z grodziskiej jednostki Policji został poinformowany o bardzo poważnym zdarzeniu drogowym w miejscowości Kotowo, gdzie samochód osobowy wjechał w budynek mieszkalny. Będący na miejscu policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Tigra z niewiadomych przyczyn na łuku drogi nagle stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd siłą uderzenia przemieścił się dalej w kierunku budynku mieszkalnego. Uderzając w dom mieszkalny ostatecznie samochód zawisł na betonowym płocie ogrodzeniowym.

Pojazdem podróżowało łącznie 5 osób. Wszyscy to obywatele Gruzji. W wyniku zebranych informacji grodziscy policjanci szybko ustalili kto z nich kierował pojazdem. Okazało się, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Reszta podróżujących trafiała do szpitala. Jak się później okazało trzech z nich doznało poważniejszych obrażeń ciała powyżej dni siedmiu.

Grodziscy policjanci zebrali wszelkie możliwe ślady oraz pełną dokumentację procesową w powyższym zakresie. Szkice oraz specjalistyczna dokumentacja fotograficzna pozwoliły na bardziej szczegółowe odtworzenie tego zdarzenia.

Po wytrzeźwieniu, kierowca został przesłuchany przy udziale biegłego tłumacza języka gruzińskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara  czterech i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial