Zderzenie tira z ciągnikiem rolniczym! Jedna osoba trafiła do szpitala!

W piątek 15 listopada br., około godziny 6:20 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym na DK32 w okolicach Żodynia. Według informacji 2 osoby zostały poszkodowane.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, zastęp z OSP Kopanica, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „P”.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali ochotnicy z Kopanicy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Całą szerokość ulicy zajmował ciągnik rolniczy wraz z naczepą, który w wyniku uderzenia przewrócił się na bok. W jego kabinie znajdował się poszkodowany mężczyzna, któremu wyjść pomogli strażacy a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W pobliskim rowie znajdował się Tir z wybitą przednią szybą, na szczęście kierowca o własnych siłach opuścił pojazd i nie wymagał interwencji medycznej.

Po dojechaniu pozostałych służb na miejsce, poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników medycznych a następnie przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala. Na szczęście życiu kierowcy traktora nic nie zagraża, z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji w wolsztyńskiej lecznicy.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zneutralizowanie płynów wyciekających z ciągnika rolniczego oraz posprzątanie szkła rozsypanego na całej szerokości jezdni. Na czas działań policja zorganizowała objazdy przez Siedlec i Babimost.

Funkcjonariusze policji, którzy prowadzili swoje czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym 61- letni mieszkaniec powiatu mińskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w następstwie najechał na tył ciągnika rolniczego, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego doprowadzając do jego wywrócenia.

Obaj kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji został nałożony mandat karny w wysokości 500zł oraz 6pkt karnych.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial